Yarın Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz? Diye Soruldu Çıkan Sonuçlar ise Oldukça Çok Şaşırttı…

İstanbul Ekonomi Araştırma, Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz ‘Liderlerin başarı puanı’, ‘Ekonomik beklenti’ ve ‘Koronavirüs endişe seviyesi’ başlıklarıyla yaptığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. AKP yüzde 25.4, CHP yüzde 19.7, İYİ Parti 12.3, HDP yüzde 9.1, MHP yüzde 6.7 çıktı.

Yüzde 13.7 ‘Kararsızım’, yüzde 9.4 ‘Oy kullanmayacağım’ şıklarını işaretledi. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra! AKP yüzde 32.4, CHP yüzde 23.8, İYİ Parti yüzde 16.3, HDP yüzde 12 olarak hesaplandı.

MHP, DEVA, Gelecek ve Saadet partileri ise barajı geçemedi. Erdoğan’ın başarı puanı 4.8, Akşener’in 4.2, Bahçeli’nin 3.9, Kılıçdaroğlu’nun 3.6 puan aldığı araştırmada Demirtaş ise 2.7 puanla 6. sırada yer aldı.

Katılımcıların yüzde 55’i koronavirüs salgını konusunda çok endişeli olduğunu belirtirken yüzde 30 ‘Endişeli değilim’, yüzde 16 ‘Ne endişeliyim ne endişesizim’ seçeneğini işaretledi.

Katılımcıların yarısına yakını (yüzde 47) ‘Çok daha kötü’ seçeneğini işaretledi. Çok daha iyi olacağını düşünenlerin oranı yüzde 25’te kalırken ‘Değişmez’ diyenlerin oranı yüzde 28 olarak çıktı.

Önceki İçerikDeprem oldu
Sonraki İçerikSon dakika haberi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz